Dobra administracja - Administracja Pod Kontrolą
Dobra administracja - Administracja Pod Kontrolą

1 Koment.

Aktualności Baza wiedzy

Komisarz Wyborczy odrzucił wniosek o przeprowadzenie referendum w Murowanej Goślinie z powodu uchybień formalnych.

Nie był to wniosek wyłącznie inicjatorów referendum. Był  to wniosek prawie 2 000 mieszkańców, którzy złożyli podpis i wyrazili chęć́ zmian – możemy przeczytać w oświadczeniu prasowym inicjatorów referendum.

Treść oświadczenia prasowego:

„Drodzy Mieszkańcy, Pan Urbański od początku atakował naszą wspólną inicjatywę, wysyłając do Komisarza pisma prawnicze. My na drogie kancelarie, które szukają kruczków prawnych pieniędzy nie mamy. Ale mamy coś innego – determinację i motywację, by uzdrowić naszą gminę i przywrócić w niej NORMALNOŚĆ.

Dlaczego wniosek został odrzucony?

W uzasadnieniu czytamy, że Informacja dla Mieszkańców nie została umieszczona na tablicach informacyjnych Sołectw w naszej gminie. A w jaki sposób poinformowaliśmy Mieszkańców? Pisma zamieszczone były:

– w tzw. Biuletynie Mieszkańców, który dociera do KAŻDEGO Mieszkańca

– na tablicy informacyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy

– na portalu społecznościowym Facebook

– na słupach ogłoszeniowych w gminie.

Drodzy Mieszkańcy – powiedzmy sobie szczerze. Temat Referendum, poza aferami Urbańskiego, był numerem jeden w naszej gminie, ale także wśród Mieszkańców Wielkopolski. O przedmiocie referendum oraz o zamiarze jego przeprowadzenia wiedział każdy Mieszkaniec. Argumenty o braku informacji na tablicach ogłoszeniowych są dla nas absolutnie niezrozumiałym absurdem prawnym i przyczyniły się do WSTRZYMANIA OBYWATELSKIEJ INICJATYWY.

Nie jest to oczyszczenie Burmistrza z zarzutów do niego kierowanych. Wręcz przeciwnie. Atakowanie inicjatywy przez Pana Urbańskiego tylko potwierdza, jak bardzo się jej obawiał. Te ataki, to dla nas mobilizacja do dalszego działania i zmiany tej antyspołecznej i antydemokratycznej decyzji.”


Zaloguj się aby dodać komentarz.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Wniosek o przeprowadzenie referendum w Murowanej Goślinie odrzucony – Dobra adminis… […]

Zapisz się na newsletter

    [fm_checkbox label=""]

    Zgłoś niesprawiedliwość

    Jeśli wiesz o zdarzeniu w Twoim samorządzie, które wymaga
    interwencji prawnej napisz do nas.