W dniach 18-19 grudnia 2020 roku Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji, w ramach programu Administracja pod kontrolą, zorganizowało I Kongres dla Dobrej Administracji.
Celem konferencji była debata nad kształtem nowoczesnej i sprawnej administracji publicznej. Zaproszeni goście dyskutując w panelach tematycznych, poruszyli zagadnienia takie, jak sprawnie działająca administracja oraz aktywizacja społeczna obywateli.
To samo zadanie ma inna inicjatywa, która jest elementem programu “Administracja pod kontrolą” realizowanego przez Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji – Szkoła Liderów.
Szkoła liderów jest bezpłatnym programem dla osób, które chcą pogłębiać swoją wiedzę z prawa. Administracji i kontroli społecznej. Program ten to sześć spotkań w Warszawie, na których uczestnicy będą mogli uczestniczyć w interesujących prelekcjach i wykładach. Przewidziane są również zajęcia z mentorem.
Przy tej okazji chcemy zaprosić do rekrutacji do II edycji Szkoły Liderów programu Administracja pod Kontrolą, która właśnie trwa. Aplikację można wysyłać do 9 lutego. Wszelkie informacje oraz formularz rekrutacyjny można sprawdzić tutaj:
Zaaplikuj do Szkoły Liderów Programu Administracja pod Kontrolą.
Kongres dla Dobrej Administracji miał promować dobre praktyki w polityce samorządowej oraz na szczeblu centralnym – innowacyjność, odpowiedzialność, transparentność i budowanie zaufania społecznego do administracji.
Drugi dzień wydarzenia obfitował w trzy panele dyskusyjne. Jeden z nich zatytułowany „Kontrola społeczna administracji publicznej” prowadziła Julia Grzybowska (była prezes Warsaw Institute).
W debacie zostały poruszone istotne informacje z zakresu społecznej kontroli administracji publicznej, funkcjonowania samorządu terytorialnego, a także nadzoru nad organami administracji publicznej.
Ponadto udział w nim wzięli:
Jan Śpiewak – Przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Energia Miast. Socjolog. Publicysta;
Mec. Paweł Budrewicz – Prezes Zarządu “Lubię Miasto”, Ekspert ds. wolności gospodarczej w Centrum im. Adama Smitha;
Krzysztof Michalski – Członek Zarządu Stowarzyszenia “Porozumienie dla Pragi”.
Poniżej prezentujemy zapis video panelu, w który dotyczył wyżej omówionych zagadnień:
0 Koment.